Yeni Moda, Yeni Modelleri

Videolu Toz Alma Terliği Yapılışı

Videolu Toz Alma Terliği Yapılışı

Toz almak çoğumuz için biraz çileli bir durumken, bizler bu durumu eğlenceli ve pratik hale getirebiliriz. Toz almak için üretilen mikro fiber zemin silme malzemelerini kullanarak toz alma terlikleri yapabiliriz. Toz alma terlikleri sayesinde çok fazla güç harcamadan ve pratik şekilde tozları alabiliriz. Terlikleri asıl kullanım amacı yerleri silerken oluşan terlik veya ayak izinin oluşmasını önlemek ve kuruması açısından katkıda bulunmak. Mikro fiber bezler tozları tutma konusunda çok uygun olması sebebiyle pek çok kadın tarafından tercih edilmekte

http://himmelsjaeger.de/bilder/deutschland/behandeling/astma/page/1/index.html

, mikro fiberleri kullanarak yapılan toz alma terliği veya patikleri sayesinde toz aldıktan sonra yerlerdeki zeminler çok çabuk kuruyacak ve sizlerin görmediği detaylardaki tozları kolaylıkla sileceksiniz. Mikro fiber toz alma terliklerinin hazır olarak satılanları olduğu gibi, el yapımı bizlerin yapabileceği pek çok model de bulunmakta. Toz alma için kullanılan mikro fiber terliklerin çok fazla çeşidi bulunmakta. Bunlar; patik, terlik, ev terliği şeklinde olabiliyorlar. Toz alma terliğinde önemli olan nokta tabanı mikro fiber toz çeken parçadan yapmak. Bu terliklerden yapmak için gerekli malzemeler; mikro fiber taban, makas ve dikiş makinesi. Tercihe göre elde dikebilirsiniz ama makine ile dikmek daha iyi sonuç verecektir.

Ayak numaranıza göre mikro fiber taban altlığını kesiyorsunuz ve üzerine uygun boyutta yapmak istediğiniz toz alma terliğinin üst kısmını da keserek dikiyorsunuz. Bunu yaparken eski ev terliklerini taslak olarak kullanabilirsiniz. Yapım olarak çok pratik ve kolay bu ürünün ev temizliğinde işe yarama oranı çok iyi. Mikro fiber toz alma terliklerini lastikler yardımıyla patik şeklinde de tasarlayabilirsiniz. Günlük yaşantıda ev içinde giydiğiniz terliklerin alt kısımlarını bu şekilde tasarlamak sizleri toz alma derdinden büyük oranda kurtaracaktır.
Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

1) Videoda da gösterildiği üzere normal içeri terliğini mikro fiber bezi kesmek için taslak olarak kullanıyoruz. Ardından çift taraflı yapışkan bantlar aracılığıyla kestiğimiz mikro fiber bez taslağını terliğin tabanına sabitliyoruz. Bu sayede evlerimizde pratik şekilde toz almamıza yardımcı olacak toz alma terliğini hazır hale getiriyoruz. Dilerseniz bazı sevimli detaylar ekleyerek terliğin daha gösterişli olmasını sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler