Yeni Moda, Yeni Modelleri

Videolu Örgü Bebek Oyuncağı Modelleri Ve Yapılışı

Videolu Örgü Bebek Oyuncağı Modelleri Ve Yapılışı

Dışardan satın aldığımız pek çok oyuncak toksik maddeler içerebiliyor. Bu sebeple dışarıdan aldığınız oyuncakların çok ucuz olmamasına dikkat etmelisiniz. Üretici firmaların isimlerinden oyuncağın kalitesini az çok anlayabilirsiniz. Ucuza satılan ve içeriğinde klozet kapağı bile bulunabilen zehirli oyuncaklar çocuklarımız için sağlık açısından sorunlar yaratabilir. Fakat amigurimi denilen tiğ veya şiş ile işenip sonrasında içi doldurulan oyuncaklardan yapmak çocuklarımız açısından en sağlıksı. Hem sizler için uğraş, hem çocuklar için oldukça sağlıklı olan bu oyuncakların yapımı için bazı teknikler var. İleri konularda videolu olarak anlatacağımız bu videolu örnekleri inceleyebilirsiniz. Çocuklarınızın sevdiği çizgi film kahramanlarını tiğ iğnesi ve şişle kendiniz işlemek oldukça zevkli olabilir. İstediğiniz şekilde ördüğünüz figürlere boncuk veya düğmelerle detay katabilirsiniz. Eskilerde annelerimizin yaptığı örgü bebek figürlerini sizlerde çok kolaylıkla işleyebilirsiniz. Yuvarlak içi silikon elyafla doldurduğunuz top şeklinde oyuncakların üzerine dilediğiniz kaş, göz ve dudak ifadelerini yerleştirerek çocuğunuz için ilgi çekici hale getirebilirsiniz.REKLAM

Hem eğlenceli hem de sağlıklı bu oyuncak ürünler çocukların güvenle oynayacağı oyuncaklardan. Evdeki artık eski iplerle de rengarenk minik oyuncaklar, ayıcıklar işleyebilirsiniz. Örgü oyuncak deyince aklınıza ilk başta kız çocukları için yapılan oyuncaklar gelse de durum böyle değil. Görsellerde de yer verdiğimiz gibi birbirinden sevimli erkek bebek oyuncakları da mevcut. Özellikle uğur böceği, inek, köpek gibi figürler hem kız hem de erkek bebeklere hitap etmesi nedeniyle oldukça sevilmekte.
1) El örgüsüyle çocukların en çok sevdiği oyuncak pepe’nin yapılışını anlatan videomuz:
2) Hem kız hem de erkek bebeklerin oynayabileceği küçük sevimli amigurimi topların yapımını aşama aşama anlatan videomuz:

İç kısmına doldurduğunuz pamuğun silikon olması oyuncağın daha yumuşak olmasını sağlayacaktır; bu durum da doğal olarak oyuncaklar daha kullanışlı olacak. Bazı oyuncakları yapmak için tiğ iğnesiyle yapılan küçük şekillerin birbirlerine birleştirilmesi gerekebiliyor. Görsellerde yer verdiğimiz kaplumbağa örneği bunlara örnek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler