Yeni Moda, Yeni Modelleri

Tohum Bombası Nikah Şekeri

Tohum Bombası Nikah Şekeri

Son dönemlerin popüler nikah şekerleri tohum bombası. Tohum bombasını piyasadan elde etmek biraz pahalıya mal oluyor, bu sebeple ki evde bile yapabiliriz. Tabi düğün dönemi telaş ve acele derken böyle uğraşlı nikah şekerini evde yapmak için yeterli zaman olmayabilir. Bunun için de galerimizde sizler için hazır tohum bombası nikah şekerleri modellerini derledik. Nikah şekeri yapan yerlere bu örnekleri göstererek istediğiniz ürünü yaptırabilirsiniz. Nikah şekeri olarak tohum bombasını seçmek doğa ve çevre için yararlı olduğundan dolayı bu sene en popüler nikah şekeri tohum bombaları. Temel mantık olarak renkli ıslak kağıtlara sarılmış sayısız tohumdan oluşan bu topçuğu toprağa ekip sulamak yeterli. Böylece hem nikah şekeri dağıtmış hem de güzel bitkilerin yetişmesine katkıda bulunmuş olacaksınız.
1) Renkli veya renksiz şekilde yapabileceğimiz tohum bombası toplarının yapımını gösteren videomuz. Videoda kağıtların rendeden geçirilmesi, rendeledikten sonra ıslatılması ve sonrasında tohumların ilave edilmesi yer alıyor. Yapılan hamur kıvamındaki karışım iyice karıştırıldıktan sonra da yuvarlak topçuklar haline getirilerek şekil veriliyor.
2) İngilizce videomuzda kağıtlar kesildikten sonra blender içerisinde suda bekletiliyor ve sonra blender ile iyice karıştırılıp hamur kıvamına getiriliyor. Hamur kıvamına gelen ürün süzgecin üzerine serilen bir bezin içine alınıyor ve burada tohum ilave ediliyor. Tohumlar iyice karıştırılıyor ve sonrasında çiçek şeklinde kalıp içerisine yerleştiriliyor. Kuruduktan sonra kalıptan çıkarılıyor ve ekilmeye hazır hale geliyor.Sizler dilerseniz kalp şeklinde yapabilirsiniz.

3) Kağıt içine işlenmiş 9 adet tohum ile yapılan ve tohum bombası adı verilen ürünler yapıldıktan sonra toprağa ekiliyor ve bu sayede çiçek çıkarıyorlar. Kağıttan tohum veya tohum bombası denilen bu ürünler çiçek yetiştirenler için çok pratik. Ürünleri alıp nikah şekeri olarak kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler