Yeni Moda, Yeni Modelleri

Romantik Ortamlar İçin Mumluk Yapımı Ve Modelleri

Romantik Ortamlar İçin Mumluk Yapımı Ve Modelleri

Sevgililer günü yaklaşmaya başladı. Bu özel günde hepimizin aklında ister istemez özel bir sofra ve romantik bir ortam hazırlama fikirleri var. Romantik ortam deyince akla mum gelmemesi neredeyse imkansız. Loş ışıklandırma için en iyi seçenekler mum olsa gerek. Hele de aromatik kokulu mumlar devreye girince ortamın havası ister istemez romantik atmosfere bürünüyor. Mumları romantizm çağrıştıran, romantik dekorasyon için uygun mumluklar ile süslersek ortam daha da güzel olabilir. İşte bunun için sizlere yapımı basit fakat romantik ortamlara tamamlayıcı nitelikte birbirinden farklı mumluk yapım modellerini göstereceğiz. Dilerseniz ortamın atmosferini hem ucuz, hem de pratik şekilde değiştirmenize yarayacak birbirinden harika mumluk yapım modellerini incelemeye başlayalım:
Videoları görüntülemek için lütfen aşağıdaki Youtube eklentilerimizin üzerine tıklayınız.
1) Romantik bir ortam hazırlamak için farklı renklerde kavanozlardan hazırlanan kavanoz mumluk modelinin yapımı anlatılıyor. Bunun için kağıt, bant, kavanoz, fırça ve boyaya ihtiyacınız olacak. Kağıdı videoda gösterildiği gibi ikiye katlayıp kalp çizerek kesiyoruz ve sonrasında kavanozun üzerine yapıştırıyoruz. Fırçayla kavanozu istediğimiz renge boyuyoruz ve kuruduktan sonra tercihe göre ikinci katı geçiyoruz. Kuruduktan sonra kalp kağıtları çıkarıyoruz ve içine tek kullanımlık küçük mum koyuyoruz. Çok kolay şekilde yapabileceğiniz bu mumluklar ortamın atmosferini değiştirmede sizlere yardımcı olacak.

2) Yine kavanoz kullanılarak yapılan mumluk modelimizde öncelikle bir kitaptan rastgele üzeri yazılı sayfa koparıyoruz ve bu sayfanın üzerine kalp şekli çizip,çakı yardımıyla kalp desenini kesip çıkarıyoruz. Kağıdın üst ve alt kısımlarından birazını kesip, kavanoza düzgün şekilde yapıştırıyoruz. İç kısmına küçük mumlardan koyuyoruz ve mumluğumuz hazır oluyor.

3) Birbirinden güzel üç farklı mumluk yapımı anlatan videomuzda diğerlerinden farklı olarak büyük mumları süsleme yöntemlerini de göreceksiniz. Yapımları çok kısa süren mumluk modellerinin yapılışı videoda detaylarıyla anlatılıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler