Yeni Moda, Yeni Modelleri

Pratik Mutfak Aletleri

Pratik Mutfak Aletleri

Şüphesiz ki kadınlar en çok mutfakta zaman geçiriyorlar. Bir çok yemeklik hazırlarken mutfakta oldukça fazla zaman harcanıyor. Her şeyin pratikleştiği günümüzde kadınların mutfaktaki yükünü bir nebze de olsa azaltmak için bazı pratik aletler üretilmiştir. Bunlardan bazıları zaman tasarrufu için oldukça etkili olurken, maalesef bazıları kadınlar tarafından çok tutulmuyor. Mutfak eşyalarının pratikleşmesi ile birlikte mutfakta kaliteli ürünler kısa sürede üretilebiliyor. Günümüz modern çağında işlere yetişmek ve kısıtlı zamanda mutfak işlerini halletmek zorunda kalan kadınlar pratik mutfak eşyaları ürünlerine sık sık başvurmaktadır. Örneğin; sarma sarma makinesi! Çalışan kadınlar için yüz yılın icadı desen yalan olmaz. Yaprağı yerleştirdiğiniz makineye biraz sarma içi koyuyorsunuz, yan tarafındaki kolu çekiyorsunuz ve oldukça ince tarzda sarılmış sarmalarınız hazır oluyor. Yemek yapmayı çok bilmeyen bayanlar için nizami şekilde sarmalar üretmeye neden olan bu alet oldukça tutuluyor. Diğer ürün ise sağlığına dikkat eden ve sürekli meyveli süt, atom tarzı şeyler yapan hanımlar için oldukça ideal. Bardaklı küçük mikserler ile yapacağınız doğal meyve sularını başka bardağa koymadan karıştırıcının bardağı ile hemen tüketebilirsiniz. Farklı boylarda bardaklara sahip bu ürün sayesinde evde sağlıklı içeceğinizi hemen üretebilirsiniz.

Bayanların zorlandığı konulardan birisi de yemekler için olan sunum şekilleridir. Yemeklerin sunumları sofrada her zaman dikkat çeker. İşte böyle durumlar için pratik doğrama kapları mevcut. 2 kapaklı ister küp ister büyük doğrayan ve alt kısmında saklama kabı bulunan pratik doğrama aletinin yanı sıra farklı modeller de bulunuyor. Elde kalıp şeklinde jiletleri olan manuel model de gözde ürünler arasında. Dolma ve biber oymak eskisi gibi zor değil, kaşık veya klasik dolma oyacağı yerine üç hamlede dolmalık kabak veya patlıcanı hazırlayabilirsiniz.
Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Bunun haricinde salataları süslemek için salatalık ve havuçları şekilli doğrayan aparatlar var. İçine yerleştirdiğiniz sebzeyi diğer uçtan şekilli olarak çıkartıyor. Aynı ürünün elmalar için farklı versiyonu bulunuyor. Elmayı bir uca yerleştirip kolu çeviriyorsunuz ve elma soyulurken bir yandan ortası deliniyor ve kendisi de paralel şekilde ince ince kesiliyor fakat parçaların hepsi birbiri ile bağlantılı. Kadınların problemlerinden biri de süzgeçler. Bu sebeple kapağı süzgeç tarzda renkli şık tencereler üretilmiş. Kapağı sabitleyip tencereyi ters çevirmeniz süzmek için yeterli. Ayrıca pişirim sırasında tencere kapağı tam kapalı olsa da yemeğiniz taşma riski taşımıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler