Yeni Moda, Yeni Modelleri

Parlak Rujlardan Mat Ruj Yapma Tekniği

  • 10 Ekim 2015
  • 2.384 kez görüntülendi.

Mat rujlar özellikle gece makyajında çok sık kullandığımız ve kalıcı olduğu için fazla tercih ettiğimiz ürünlerden.
Aynı zamanda ince dudaklı fakat dudaklarını kalın göstermek isteyen bayanların çok sık kullandığı popüler kozmetik ürünlerden. Mat rujların ucuz olanları dudağın orta kısmından kolayca silinip gidiyor ve sadece kenarlarda kalarak çok basit bir görüntü oluşturuyor. Belirli markalardaki mat rujlar da biraz pahalı ve her renkten almak çok mümkün değil. Zaten her rengin hem mat hem yağlı rujlarını bulundursak kozmetik ürünlerine harcadığımız paranın haddi hesabı bilinemez. Bu sebeple bugün sizler için yağlı rujdan mat ruj elde etme yöntemini araştırdık. Bu yöntemle hem alta sürdüğünüz yağlı tabakadan dolayı dudaklarınız kurumayacak, hem de mat görünümlü ruj rengini elde edeceksiniz. Mat ruj yapma yöntemi oldukça basit olmakla beraber sonucu mükemmel. Mat ruj yapmak için peçete, ruj ve pudr ya da allık ihtiyacımız var. Makyajımızı tamamladıktan sonra ruju normal şekilde sürüyoruz ve fazlasını peçete ile hafifçe bastırarak yavaş yavaş alıyoruz. Pudramızı veya allığımızı fırça yardımıyla yavaş yavaş dudaklarımıza uyguluyoruz bu işlemde allığı seçerseniz rujun orijinal rengini çok fazla bozmamış olursunuz. Bu sayede mat rujları satın almak yerine yağlı rujlarınızı bu şekilde kullanabilirsiniz. Bu işlem aynı zamanda kullandığınız rujun daha kalıcı olmasına da katkı sağlıyor.
Videoları görüntülemek için lütfen aşağıdaki Youtube eklentilerimizin üzerine tıklayınız.
1) Kısa ve öz anlatım ile mat ruj yapmanın detaylarını belirten ve uygulamasını gösteren videomuz. Burada allıkla mat görünüm sağlanmış. Siz tercihinize göre pudra da kullanabilirsiniz.
2) Uzun ve detaylı anlatımla mat ruj yapmanın püf noktalarını anlatan videomuz. Yapılan her işlemin detaylı şekilde nedenini ve uygulanışını öğrenmek istiyorsanız izlemenizi tavsiye ederim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler