Yeni Moda, Yeni Modelleri

Paketlerden Çıkan Silika Jelleri Değerlendirelim

Paketlerden Çıkan Silika Jelleri Değerlendirelim

Çoğu zaman aldığımız hediye kutularından, ayakkabı kutuları ve hazır malzemelerden çıkan paket içindeki silika jelleri hepiniz biliyorsunuzdur. Silika jellerin asıl amacı bulunduğu ortamdaki nemi çekerek ürünlerin bozulmasını engellemek. Buradan yola çıkarak silika jelin farklı şekillerde kullanımına yönelik pek farklı fikirleri sizler için derledik. Silika jeli farklı şekilde kullanmamızdaki temel amaçlar yine ortam nemini yok etmeye yönelik. Değer vermediğimiz ve çöpe attığımız bu paketleri evlerimizde farklı şekilde kullanabiliriz. Mesela en basitinden yazlık ve kışlık kıyafetlerimizi raflara kaldırırken bu kıyafetlerin arasına silika jellerden paketli veya açarak serpebiliriz. Bu işlem kıyafetlerin nemlenmesini ve küf benzeri oluşumları önleyecektir. Bunun yanı sıra spora giderken spor çantasının içine silika jel paketlerinden atmanızda yarar var

Buy Generic Amoxil Online

, iyi bir nem çekici olan jel paket spor çantasında kötü koku oluşumunu önleyecektir. Yine takıları muhafaza etmek için, özellikle gümüş takıların kararmasını önlemek için takı kutularına silika jelleri paketiyle koyabiliriz. Belge ve dosyaları koruma ve muhafaza etmek için poşet dosyaların içine de bu jel paketlerden koyabiliriz. Özellikle fotoğrafçılıkla uğraşanlar için fotoğrafları saklarken albümlere ve makine ekipmanlarına da bu jellerden koyabilirsiniz. Yine tamir çantasındaki metal vida ve ekipmanları muhafaza etmek ve paslanmasını önlemek için tamir çantasına silika jel koyabilirsiniz. Kuru bakliyat ürünlerinin bozulmasını önlemek için silika jel paketlerini kavanozların üst kısmına bantlayarak ortam nemini azaltabilirsiniz, böylece daha geç bozulacaktır. Aynı yöntemi evcil hayvan mamalarını muhafaza ederken de kullanabilirsiniz.
Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.


Silika jel paketlerinin genel olarak ürünleri korumak üzerine olan kullanım alanlarından bahsettik. Ayrıca oda kokusu da yapabiliriz. Oda kokusu yapmak için silika jel paketlerini açmamız lazım, açtığımız paketleri bir kase veya şık bir objenin içine koyalım. Tabi bu esnada elimizle temasta bulunmamalıyız, irritan olduğu için zarar verebilir. Dokunmadan açtığımız paketin üzerine kokulu yağ boşaltmalıyız.Bu şekilde evlerinizde kalıcı oda kokusu yapabilirsiniz. Özellikle yasemin aromalı aromatik yağları kullanmanızı öneririm. Kışın araba camlarının ön tarafının buzlanmasını önlemek için bir torba içine biriktirdiğiniz silika jelleri arabanın göğüs kısmına koyarak nemi çekmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle kış mevsiminde basit ama etkili bir yöntem olacaktır. Bu işlemleri yapma esnasında çocukların yutmaması konusunda dikkatli olmalısınız. Ayrıca çok fazla temasta bulunmadan bu işlemleri yapmanız daha pratik olacaktır. Umarım farklı alanlarda pratiklik sağlamak açısından bu bilgiler işinize yarar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler