Yeni Moda, Yeni Modelleri

Makyajsız Güzel Olmanın Sırları

  • 05 Kasım 2015
  • 2.876 kez görüntülendi.
Makyajsız Güzel Olmanın Sırları

Makyajsız da güzel görünmemiz mümkün. Yüzümüzde bulunan bazı kusurları abartısız küçük dokunuşlarla mükemmelleştirebiliriz. Hepimiz bazı noktalarda abartı olmadan sade görünmek isteriz. Her zaman aşırı makyaj hoş durmuyor işte bu noktada devreye bakım giriyor. Yüz ve cilt bakımında bazı hususlara dikkat edersek makyaj yapmadan da çok hoş görünebiliriz. Bunun için öncelikle yüzümüzde kusurlu yani hoş bulmadığımız noktalara odaklanmamız lazım. Bunlardan sırasıyla bahsedecek olursak; aydın ve parlak bir yüz istiyorsak fazla abartmadan yüzümüzdeki solgunluğu kapatacak derece etkili olacak krem kullanabiliriz. Bu sayede daha canlı bir yüze sahip olabiliriz. Bu süreçte ruj sürmek istemiyorsanız fakat hoş görünen dudaklara sahip olmak istiyorsanız vazelin veya yağlı başka krem kullanabilirsiniz. Lip balm’lar da bu noktada etkili olacaktır.Tabi bu bakımlar söz konusu olmadan önce kaş ve bıyık almış olmamız en önemli faktörlerden. Kaşlarınızın şekli yüzünüze anlam katan en önemli şeydir.

1) Yukarıda anlattığımız aşamaların teker teker uygulanışını gösteren videomuz:

2) Doğal makyaj diye nitelendirebileceğimiz küçük dokunuşlarla ciltteki kusurları kapatma tekniği kullanılarak yapılan makyaj videosu:

3) Nude tonlar kullanılarak yapılan doğal makyaj videosu, sonuç oldukça başarılı 🙂
Çok kalın kaşlar genellikle yüzü çökük gösterdiği için önerilmiyor çok ince kaşta biraz abartı olabiliyor. Yüzünüze en uygun kaş şeklini seçmenizde yarar var. Tamamen doğal fakat keskin göz hatlarına sahip olmak istiyorsak; göz ve kirpik hizasından çok ince bir tabaka olacak şekilde kalem çekebiliriz. Bu hat ilk bakışta çok belirgin olmayacak ve yüzümüze farklı ve kararlı bir anlam katacaktır. Yüze kapatıcı veya fondöten kullanmıyoruz fakat sivilce, akne, yara izleri varsa bunları kapatmak için bölgesel kapatıcı kullanabilirsiniz. Hatta önce kapatıcı ardından üzerine parlatıcı krem kullanmanız daha iyi olacaktır. Cildiniz yağlı ise ve parlak krem kullanmak istemiyorsanız bir miktar pudrayı ince tabaka halinde kullanmanız iyi olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler