Yeni Moda, Yeni Modelleri

Kolay Yelek Yapımı

Kolay Yelek Yapımı

Bahar ayının yavaş yavaş gelmeye başlamasıyla birlikte el işine olan ilgi de artmaya başladı. Bahar mevsimi için birbirinden hoş yelek modelleri var. Tabi bazı modeller çok zor işlenirken bazıları oldukça kolay işlenebiliyor. Bugün kolay şekilde yelek yapım modellerini ve yapılışlarını inceleyeceğiz. Hem görsel olarak modellere ve birkaç video anlatımı ile konumuza netlik kazandıracağız.
1) Öncelikle ilk videoda yer verdiğimiz Derya Baykal kolay yelek yapımı videosundan bahsedecek olursak: 3.5 numara şiş ile yaparsak daha uygun olacaktır. Arka kısmından 62 ilmek başlıyoruz ve düz haraşo örüyoruz, dümdüz hiç bozmadan istediğimiz boya kadar yapacağız. Sonrasında yukarı yaka kısmına gelince 21’er ilmek yaka kısmına, 20 ilmek de boyunun geleceği kısıma göre keserek işlemeye devam ediyoruz. Bu sayede boyun payı bırakmış oluyoruz. Omuz kısımlarındaki 21 ilmek bölümleri ön tarafı 20 haraşo olacak şekilde öne doğru işliyoruz. 20 haraşo işledikten sonra 10 ilmek örüp 11.yi ters işliyoruz.

Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

sonrasında tekrar düz haraşo örmeye devam ediyoruz. 10’ar ilmek ördükten sonra 3 ters, 5 ter diye artırarak sonrasında haraşo olacak şekilde örgümüzü devam ettiriyoruz. Ölçüleri ayarlayarak istediğimiz ebatta yelek örebiliriz. 2) 130 ilmek başlayarak işe koyuluyoruz. 36 diş haraşo sırası örüyoruz. Hiçbir şey yapmıyoruz sadece 36 sıra haraşo örüyoruz. Bu şekilde kollara kadar gelmiş olacağız. Sonrasında örgüyü 3 parça olarak düşünelim ve bu şekilde devam edeceğiz. Tekrar örmeye başlarken 5 ilmek sonra düğme için içeriden küçük delik açıyoruz. 18 ilmeğe tamamlayınca bir düz ilmeği iki ilmek şeklinde örüyoruz. Sonra 15 haraşo örüp arkaya geçiyoruz. Bu evrede yeleğin sağ ön kısmını işlemiş oluyoruz. düz ilmek sayısı 10 olunca kesme işlemine geçiyoruz ve 9 sıra haraşo işlemeye başlıyoruz. Diğer parça için 60 ilmek işliyoruz. Sol kısım içinde sağ kısımda yaptığımızı yapıyoruz. ve dikişsiz yeleği çok kısa sürede ve pratik şekilde örebiliyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler