Yeni Moda, Yeni Modelleri

Kokulu Taş Modelleri Ve Yapılışı

Kokulu Taş Modelleri Ve Yapılışı

Son dönemlerin süs eşyalarının yerini kokulu taşlar aldı. Porselen ve biblo ürünler yerine birbirinden renkli ve hoş koku yayan farklı desenlerdeki kokulu taşlar daha çok seviliyor. Kokulu taşların şekerli, aromatik, çiçeksi ve ferah olmak üzere çok farklı kokuları olabilir. Bu taşlardan bahsetmeden önce nasıl yapıldığına göz atmamız daha uygun olacaktır. Öncelikle kokulu taş yapmak için gerekli malzemeler; silikon kalıp, taş tozu, koku esansı, sertleştirici toz ve bazen boya. Boya kullanımını bazı beyaz renkli tozları renklendirmek için kullanıyoruz fakat renkli taş tozları kullanırsanız boya kullanmanıza gerek kalmaz. Ölçü olarak yaklaşık iki buçuk fincan taş tozuna bir fincan su ekliyoruz, üzerine birkaç damla kokulu esans damlatıyoruz, yarım çay kaşığı sertleştirici tozdan koyup karışımı iyice karıştırıyoruz. Bu esnada renklendirmek istersen renkli boyalardan da biraz damlatabiliriz. Elde ettiğimiz karışımı çok zaman geçmeden silikon kalıplara aktarıyoruz. Bir süre bekledikten sonra sertleşen taşı silikon kalıptan çıkarıyoruz ve kokulu taşımızı elde ediyoruz. Yapımı çok zor olmayan fakat çok güzel görünen kokulu taşı elde etmek beş dakikanızı alır. Tabi bunları herkesin üretmesi mümkün değil. Kokulu taşlar pek çok kişi için kazanç kapısı oluşturuyor. Birbirinden güzel kokan ve profesyonelce hazırlanan kokulu taşlar hediyelik, çeyiz tepsisi, bebek şekeri, kına şekeri gibi bir çok şeyde kullanılıyor. Pek çok kişi tarafından sevilen kokulu taşlar çerçeve süslemelerinde de kullanılıyor.

Bazen çiçek şeklindeki kokulu taşlardan hazırlanan çiçek buketleri, tomurcuk çiçek buketleri gibi ilgi çeken çok fazla ürün bulunuyor. Böyle bir ürünün hem dekoratif süs, hem de koku yaymak için bir araç olması tercih edilme sebeplerinden. Kokulu taş kalıplarıyla yapılan kokulu fotoğraf çerçeveleri de en çok sevilen ve yapılan ürünlerden. Kokulu olması yönüyle diğer çerçevelere fark atan bu çerçeveler de çok seviliyor.
Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Bazen kokulu taşlar lavanta keselerini süslemek için de kullanılıyor. Lavanta keselerinin üst kısmını süslemek amacıyla kullanan bu taşlar koku yaydığı için hoş bulunuyor. Kokulu taşlarla isim yazdırmak özellikle bebek doğumlarında ve kına tepsisi hazırlamalarında çok kullanılıyor. Kokulu taşlarla yapılan dekoratif süslerin hoş kokuları ve kendilerine özel has görüntüleri gayet şık. Bazı kokulu taş modellerine geçirilen ipler aracılığıyla bu taşları duvara asmakta mümkün. Çiçek ve hayvan figürlü pek çok kokulu taş modellerini galerimizde sizle için toparladık.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler