Yeni Moda, Yeni Modelleri

Kadın Cilt Bakım Ürünleri

Kadın Cilt Bakım Ürünleri

Cilt bakım ürünleri son dönemlerde çeşitlenerek artan bir haldedir. Her cilt tipi ve ihtiyaca yönelik üretilen bu ürünler çağın getirdiği ihtiyaçlarla birleşince geniş ürün skalasıyla herkesin istediği ürünü bulabileceği bir alana dönüştü. Makyaj hayatımızın bir parçası olmasının yanı sıra makyajın cildimizde daha pürüzsüz ve hoş durması için cildin iyi bir bakıma ihtiyacı vardır. Sadece makyaj öncesi değil makyaj sonrası da cildin makyaj ve kalıntılarından arındırılarak temiz bir hale getirilmesi mühimdir. İyi bir temizlik için sadece cilt tipinizi tanımanız ve buna yönelik hareket etmeniz yeterlidir. Kuru bir cilde sahipseniz daha yoğun yapılı kremler tercih etmenizin yanı sıra nemlendirici özellikli temizleyiciler kullanmalısınız. Peeling tarzı tanecikli ürünleri tercih edebilirsiniz fakat sık kullanmamalısınız. Bunun yerine nemlendirici özellikli günlük jeller ile cilt temizliğinizi sürdürebilirsiniz. Eğer peelingsiz arınmış hissetmiyorsanız günlük peeling jellerden kullanabilirsiniz. Bunlar daha küçük tanecikli olduğundan cildinizi kurutmadan temizleyebilmenizi sağlayacaktır. Yağlı ciltlerde ciltteki yağ kontrol altına alınmadığında parlak görünümlü bir cilt oluşur ve bu çoğu kişiyi rahatsız eder.REKLAM


Yağlı ciltler yağdan arındırılırken en çok yapılan hatalardan biri cildi nemsiz bırakmaktır. Nemsiz bırakılan cilt daha fazla yağ üretir. Yağ dengesini sağlamaya çalışırken daha yağlı bir görünüme sebebiyet verebilirsiniz. Bu sebepten yağlı ciltler için olan yağı dengeleyen içeriğe sahip ve özellikle peeling ürünleri kullanılmalı ve cilt yoğun olmayan bir nemlendiriciyle nemlendirilmelidir. Karma ciltlerde cilt bakımı diğer cilt tiplerine göre biraz daha zordur. Karma ciltlerde t bölgesinin çevresi normal veya kuru olmakla beraber t bölgesi ise yağlıdır. Bu sebepten nemlendirme diğerlerine nazaran daha fazla nemlendirme gerektirebilir.
Cilt Bakım Ürünleri ile Pürüzsüz Ciltler: Günümüzde cilt bakım ürünleri hayatımızda önemli bir yer kaplamaktadır. İklim ve hava koşullarının yanı sıra besinlerin de değişmesiyle cildin korunması daha önemli hale gelmiştir. Cilt bakım ürünleri bu konuda imdadınıza yetişerek cildinizi hem temizlemenizi hem de korumanızı sağlıyor. Güneş kremleri sadece yazın değil kışın da kullanılması gereken cildi güneşin zararlı etkilerinden koruyarak cildinizde leke oluşumunu engeller. Yaz kış kullanılması gereken güneş kremlerinin yanı sıra maskeler, temizleyici jeller ve peelingler de cilt bakımı için oldukça önemlidir. Maskeleri her gün kullanmaktansa düzenli ve haftada bir ya da iki gün kullanılması önerilir. Loreal paris, garnier gibi markaların sıklıkla tercih edilen günlük peeling ve temizleme jelleri ile cildinizin günlük bakımını yaparak ışıltılı ve temiz bir görünüm elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler