Yeni Moda, Yeni Modelleri

Jelatin Maskesi İle Siyah Noktalardan Arınma Yöntemi

  • 14 Ekim 2015
  • 7.728 kez görüntülendi.
Jelatin Maskesi İle Siyah Noktalardan Arınma Yöntemi

Siyah noktalar her yaştan kadın ve erkeklerde bulunan sorunlardan. Bazılarımız bu açıdan rahat iken durum hepimiz için böyle değil maalesef. Siyah noktalar cildimizdeki kıl foliküllerinin tıkanması sonucu oluşan bir problemdir. Bunu önlemek için yüz temizleme jelleri, peelingler kullanabileceğimiz gibi haftada bir defa yapımı çok basit ve maliyeti oldukça az olan jelatin maskesi ile siyah noktalardan kurtulabiliriz. Jelatin maskesi hem siyah noktaları temizler, hem de cildimizi ölü hücrelerden arındırmaya yardımcı olur. Aktarlardan temin edilen jelatin tozunu 5 liralık alsanız size çok uzun süreler yetecek kadar eder. Jelatin tozu maskesinde sadece jelatin tozu ve süt kullanıyoruz. Oldukça basit şekilde yapılan bu jelatin tozu maskesi için ölçeğimiz 1 yemek kaşığı jelatin tozuna 1.5 yemek kaşığı süt ölçüsü. Yüzümüzün tamamına da uygulayabileceğimiz maskeyi sadece burnumuza ya da T bölgesine de uygulayabiliriz.


1) Türkçe anlatımla jelatin tozu maskesi için gerekli malzemeler, jelatin maskesinin yapımı ve uygulanışını anlatan videomuz:
2) Yabancı bir blogtan alıntı ve jelatin maskesinin yapımını anlatan videomuz:

3) İngilizce olarak jelatin tozunun malzemeleri ve yapımını anlatan videomuz:
Herhangi bir zararı ya da alerjik etkisi yoktur. Malzemeleri cam bir kaseye koyup 10 saniye kadar süreyle mikrodalga fırında eritiyoruz. Akışkan hale gelen karışımı sıcaklığını kontrol ettikten sonra donmaması için hızlı bir şekilde yüzümüze sürüyoruz. Yüzümüzde donduktan sonra kabuk gibi soyuyoruz ve siyah noktalardan arınıyoruz. Eğer mikro dalga fırınınız yoksa malzemeleri bir kapta benmari usulu ile erittikten sonra maskeyi uygulayabilirsiniz. Şimdi dilerseniz maskenin yapımını anlatan videoları inceleyelim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler