Yeni Moda, Yeni Modelleri

Halıdaki Lekeler Nasıl Çıkar?

Halıdaki Lekeler Nasıl Çıkar?

Özellikle küçük çocukların bulunduğu evlerde halıda oluşan bazı lekeler kaçınılmaz oluyor. Hele de halı açık renkliyse o zaman bu problem daha da büyüyor. Ne kadar dikkat edersek edelim halıda oluşan lekeler mutlaka bizi buluyor. Sorunu çözemeyiz fakat halıdaki lekeleri halıyı yıpratmadan ve renk açısından zarar vermeden çözümleyebiliriz. Bunun için öncelikle kaliteli bulaşık deterjanı kullanmak ilk şart desek yeri. Lekeli bölgeyi ıslak ve pamuklu bir bezle sildikten sonra leke geçmiyorsa; bir miktar bulaşık deterjanını leke üzerine döküp bekledikten sonra tekrar ıslak bezle çok fazla bastırmadan silerek lekeyi çıkarabiliriz. Fazla bastırmak ve güç uygulayarak silmek halıda pamuklanma veya renginde solmaya neden olabilir.
Videoları görüntülemek için lütfen aşağıdaki Youtube eklentilerimizin üzerine tıklayınız.
1) Pamuklu bir bez yardımıyla leke alındıktan sonra lekeli bölgenin deterjanla çok fazla kuvvet uygulamadan silinmesini anlatan videomuz. Bu yöntem sayesinde halıda oluşan lekeleri halıya çok zarar vermeden temizleyebilirsiniz.

2) Daha pratik, çözümcü ve profesyonel yaklaşımla halı üzerindeki lekelerin nasıl çıkacağını anlatan videomuz. Videoda da bahsedildiği üzere lekenin dış kısmından iç kısmına doğru siliyoruz ve sonrasında üzerine biraz talk pudrası döküyoruz. Ardından eşit miktarda alkol ve su ile hazırladığımız karışımı lekeli bölgeye döküyoruz ve siliyoruz. Bu şekilde lekelerden kesin şekilde kurtulabilirsiniz.

3) Bitkisel ürün Biobellinda ile halıdaki lekelerin çıkarılmasını tarif eden videomuz. Halı üzerine dökülen bir miktar kola ile yapılan uygulama deneyinde öncelikle bir bez ile halıdaki ıslaklık alınıyor. Sonrasında bir kapak çamaşır beyazlatıcı, bir kapak deterjan ve çeyrek kapak yağ ve kir sökücü üzerine kaynar su döküyoruz ve karıştırıyoruz oluşan karışımın üzerindeki köpüğü almak suretiyle genel temizlik beziyle çok fazla bastırmadan lekeyi siliyoruz. Bu yöntemle halılarda olduğu gibi koltuklardaki lekeleri de temizleyebiliriz. Yoğun lekeler için daha fazla beyazlatıcı kullanılabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler