Yeni Moda, Yeni Modelleri

Gazete Kağıdıyla Dekoratif Obje Yapma Fikirleri

Gazete Kağıdıyla Dekoratif Obje Yapma Fikirleri

Gazete kağıtlarından yapılan dekoratif objeler sizleri şaşırtabilir. O kadar yaratıcı ve güzel tasarımlı modellerde dekoratif ürünler yapılmış ki bunların gazetelerden yapıldığına inanmak sizi şaşırtabilir. Bu ürünlerin yapımına başlamadan önce pek çok gazete kağıdı rulosu yapıp yanınızda bulundurmalısınız. Pipet şeklinde sarılan gazete kağıtlarını örerek veya cam objelerin dış kısmına gazetelerle örgü yaparak tasarımlarınızı tamamlarsınız. İlk bakışta gazete kağıdından yapıldığını anlayamayacağınız kadar profesyonel şekilde yapılan örme sepetler, saksı kaplama, gazete kalemlik, çok amaçlı kutuların şekli tamamen sizin isteğinize göre. Bir defa yapmayı deneseniz eliniz pratiklik kazanacak ve zor modelleri dahi kolaylıkla yapabileceksiniz; zaten tüm modellerin yapılışı videolarda detayıyla verilmiş. Hepinize kolay gelsin.

Videoları görüntülemek için lütfen aşağıdaki Youtube eklentilerimizin üzerine tıklayınız.
1) Boru şeklinde sarılan gazete kağıtlarının pipet gibi kalınlıkta sarılması ve alt kısmına yuvarlak şekilde gazete kesilmesiyle elde edilen taslağın ortasına plastik saksı koyuluyor ve saksının etrafına gösterildiği şekilde katlanan pipetlerin örülmesiyle plastik saksı kaplanıyor. Sonrasında boyayla gazete kağıdı boyanıyor ve vernikleniyor. Bu sayede çok şık ve ucuza dekoratif saksımızı tasarlıyoruz.

2) Gazete kağıdından kalemlik veya fırçalık yapımı için kare şeklinde kesilen gazete rulolarını videoda aşamaları gösterildiği gibi katlıyoruz, örme işlemini devam ettiriyoruz ve sonrasında dilerseniz boya sürebilirsiniz.

3) Gazete kağıdıyla sepet yapımını gösteren videomuzda aşamalarına uygun şekilde örgüyü tamamladıktan sonra sepet elde edeceksiniz. Gazetelerin katlanma şekli ve sepet tabanı yapımını da detayları ile videoda bulmanız mümkün.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler