Yeni Moda, Yeni Modelleri

Evde Kokulu Taş Yapımı

Evde Kokulu Taş Yapımı

Evde kokulu taş yapımı ve sosyal medya üzerinden pazarlama işi son dönemlerde çok popüler olmaya başladı. Doğal olarak bu birbirinden güzel kokan ve renk renk üretilen taşların yapımı merak uyandırıyor. Hem ticari açıdan hem de hobi amaçlı yapılan doğal taşların yapımı pratik, sadece titizlik ve sabır gerekiyor. Taşların donmasını beklemek biraz sabır gerektiren bir konu. Peki kokulu taş üretmek için nelere ihtiyacımız var? İhtiyacımız olan malzemeler; kokulu taş tozu, koku esansı, silikon kalıp, renk boyası veya gıda boyası, tercihe göre sertleştirici toz. 3 birim toza karşılık 1 birim su olacak şekilde karışımın miktarını hazırlıyoruz. Sonrasında 4 ya da 5 damla esans damlatıyoruz. Bir çay kaşığının ucu kadar sertleştirici toz koyuyoruz ve karışımı homojen olana kadar yavaş yavaş karıştırıyoruz. Sonrasında elde ettiğimiz karışımı temiz silikon kaba döküyoruz. Ortalama 10 dakika bekledikten sonra düzgün şekilde kalıptan taşımızı çıkarıyoruz. Sertleştirici toz mecburi olmamakla beraber daha kısa sürede taş elde etmek için kullanılmakta. Karışım için eklediğiniz su miktarı çok az gelirse karışım çok koyu olacaktır ve kalıpta boşluklar bırakmaya neden olacaktır o sebeple karışımı normal akışkan kıvamda ayarlayın, çok fazla su eklemekte iyi değil bu detayı unutmayın. Kokulu taş renklendirici beyaz renkli taş tozlarında kullanılmakta; kendinden renkli kokulu taşları kullanıyorsanız bu renklendiricileri kullanmanıza gerek yok.
Videoları görüntülemek için lütfen aşağıdaki Youtube eklentilerimizin üzerine tıklayınız.
1) Kokulu taş yapımını aşamalarıyla gösteren videomuzda dört farklı kalıpla pembe renkli kokulu taş yapımı anlatılmakta. Videoda pembe renkli taş tozu kullanıldığı için ekstra renk maddesine ihtiyaç duyulmamış.

2) Beyaz renkli kokulu taş yapımını anlatan öğretici videomuzda yukarıdaki işlemlerin hepsi sırasıyla yapılmakta:

3) Kokulu taşların yapımı ve kalıba nasıl döküleceğini detaylarıyla anlatan öğretici videomuz: Karışımın yapılışı ve kalıba dökümün püf noktalarını öğrenmek için ideal bir video.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler