Yeni Moda, Yeni Modelleri

Ev Yapımı Sinek Kovucu Tarifi

Ev Yapımı Sinek Kovucu Tarifi

Yaz sezonu geldi ve başta sivrisinekler olmak üzere çeşitli sinek türleri bizi rahatsız etmekte. Sıcak yaz geceleri sineklerle daha da çekilmez hal almakta. Evde bazı basit ve pratik yöntemlerle sineklerden kurtulabiliriz. Sineklerden kurtulmak amacıyla hazırladığımız ürünlerin bir kısmı dekoratif olabilirken bir kısmı da vücuda sürülmekte. Bazıları da sprey olarak hazırlanmakta ve oda kokusu işlevi de görmekte. Narenciye kokuları bu sinekleri uzaklaştırmaya yarıyor ve böylece o ortama ve size yaklaşmıyorlar. Kimyasal madde içeren sinek kovucuları kullanmak yerin doğal sinek kovucuları kullanabilirsiniz. Vereceğimiz tarifler özellikle organik ürün kullanmayı sevenlere yönelik. Zarar verici hiçbir etkisi bulunmamakta ve evinize hoş koku vermekte. Öncelikle dekoratif olan sinek kovma tarifine, ardından spreylere ve kokulara bakalım.
1) Videoda dekoratif sinek kovucu ve oda kokusu tarifini bulacaksınız. Güzel bir bardak veya cam kabın içine nane yapraklarını koyduktan sonra biraz su ekliyorsunuz. Ardından yuvarlak kestiğiniz limonları nanelerin üzerine koyuyorsunuz. Bu esnada kabın üzerinde biraz boşluk kalmalı, en son işlem olarak da küçük mumu limon parçalarının üstüne koyuyorsunuz ve yakıyorsunuz. Sinekler bu kokuyu sevmedikleri için odadan ve ortamdan uzaklaşacaklar. Bu şekilde çok pratik olarak sineklerden kurtulmak mümkün.

2) Ziraat mühendisinin yaptığı açıklama ve sinek kovmak için yapılan basit bir formül. Sinekler narenciye kokularını sevmezler

, buradan yola çıkarak sprey başlıklı bir kaba limon veya portakal yağı damlatıp, ardından kabı su ile dolduruyoruz ve odaya sprey başlığıyla sıkıyoruz. Bu formül basit oda kokusu olarak da düşünülebilir.

3) En çok bilinen ve uygulanan yöntemlerden biri olan limona karanfil kurusu saplamak. Bebeklerin bulunduğu odalarda kullanılabilir. Limonu ortadan ikiye kesip, karanfil tanelerini üzerine saplıyoruz. Ardından ortasına bir damla lavanta yağı koyuluyor. Lavanta keskin bir yağ olduğu için çok fazla damlatmaya gerek yok. Bebeklerin odasına bunlardan hazırlayacaksanız baş ucuna ve ayak ucuna birer tane koyabilirsiniz. Ayrıca bebekleri sineklerden korumak için çıtçıtlı sinek koruyuculardan alabilirsiniz. Açık havada çok fazla sinek gelmesini önlemek için de balkonda fesleğen bulundurabilirsiniz. Fesleğenler de kokusundan dolayı sineklerin gelmesini önlemekte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler