Yeni Moda, Yeni Modelleri

Estetiksiz Dolgun Dudaklı Olmak İçin

  • 15 Nisan 2016
  • 2.658 kez görüntülendi.
Estetiksiz Dolgun Dudaklı Olmak İçin

Dolgun dudaklı olmak pek çoğumuzun hayali. Fakat bazen maddi sebepler, bazen de gereksiz olduğu düşüncesiyle dudak dolgunlaştırıcı ameliyat ikinci plana atılıyor. Aslında dudakların sadece ameliyatla dolgun olacağı düşüncesi çok yanlış. Herhangi bir uygulama yapmadan sadece makyajla istediğimiz dolgun ve büyük dudaklara sahip olabiliriz. Dolgun dudaklı olmak için sadece bu makyajı bilmek yeterli. Dolgun dudak makyajı temelde dudak çevresini aydınlatma fikrine dayanıyor. Böylelikle aydınlatılmış dudak kenarları ve dudak kalemiyle dudağı olduğundan büyük çizmek dudakların daha büyük görünmesini sağlıyor. Daha dolgun görünüm için ise fondöteni dudaklara da uyguluyorsunuz ve ardından rujunuzu sürüyorsunuz. Dudak çizginizin dış sınırı boyunca dudak kalemiyle dudaklarınızın şeklini takip ederseniz yaptığınız işlem abartılı görünmeyecektir. Böylece kısacık bir sürede ufak bir makyaj hilesiyle doğal dolgun dudaklara sahip olacaksınız
1) Her rujla dolgun görünümlü dudaklara sahip olmayı anlatan videomuz: Özellikle gece makyajlarının vazgeçilmezi kalıcı ve dolgun rujlara ekstra para vermenize gerek yok. Videoda yukarıda bahsettiğimiz temel dudak dolgunlaştırıcı makyaj yönteminin detaylarına da yer verilmiş.


2) Aydınlatıcı ve dudak kalemi yardımıyla yapılan dolgun dudak görünümlü makyaj için öncelikle dudakları diş fırçasıyla temizliyorsunuz, sonrasında alt kısma baz sürüp dış çerçevesinden dudak kalemiyle çektikten sonra rujunuzu sürüyorsunuz. En son olarak aydınlatıcı ile alt ve üst kısımları aydınlatıp alt kısıma hafif gölge taktiği uyguluyorsunuz. Dikkatli ve yavaşça bu aşamaları yaptıktan sonra dudağınızdaki dolgunluğu hissedeceksiniz.

3) Ameliyata gerek kalmadan dolgunlaştırıcı ile yapılabilen farklı bir makyaj tekniğini de bu videomuzda verdik: İkili tonların kullanımıyla ışıklandırma veya gölgelendirme tekniği denen yöntem sayesinde dudaklar olduğundan çok daha dolgun görünüyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler