Yeni Moda, Yeni Modelleri

Eski Ayakkabıları Yenileme Fikirleri Ve Yapılışları

Eski Ayakkabıları Yenileme Fikirleri Ve Yapılışları

Eski ayakkabılar hepimizin evinde mutlaka bulunuyor. Bugün daha çok eskiyen bayan ayakkabılarını yenilemeye veya zevkimize uygun ayakkabı modelleri ucuz yollu yapmak için bazı fikirleri inceleyeceğiz. En başta ucuza aldığımız klasik babetleri zevkimize göre sprey boya aracılığıyla rengarenk boyayabiliriz. Boyayacağımız renge ve babetin rengine karar verdikten sonra babetin boyanacak yerlerinin şekline göre sprey veya fırçalı boyamızı sürerek kendi tarzımıza uygun gösterişli ayakkabıyı elde edebiliriz. Farklı renklerle tasarlanmış ve kıyafetlere uygun modelde ayakkabılar genellikle pahalı oluyor. Bu yöntemle hem ekonomik hem de tarzınızı yansıtan ayakkabıları elde edebilirsiniz. Abiye kıyafetlere ayakkabı bulmakta zor olan durumlardan. Abiye kıyafetler için küçük detay olan ayakkabı aksesuarlarını da kendimiz tasarlayabiliriz. Bunları bazen ayakkabının alt kısmını boyayarak veya abiye ile uyumlu simlerle kaplayarak bazen de topuk kısımlarını süslü işlemeli taşlarla kaplayarak yapabiliriz. Son dönemlerde kıyafet süslemelerinde de kullanılan parlak taşlı parçalar ayakkabı süslemelerinde de oldukça çok kullanılmakta. Hazır olarak alınan taşlı ayakkabılar oldukça pahalı olduğu için bu yöntemi uygulamak bütçeniz için daha uygun olabilir.


Siyah topuklu ayakkabıların arka kısmına parlak taşlı takı aksesuarları sabitleyerek oldukça şık abiye ayakkabı tasarlayabilirsiniz. Bunun harici dantel veya güpür modelleri ile de apartman topuk ayakkabıları süsleyebilirsiniz. Alt kısmına tutkal veya silikon tabancası aracılığıyla silikon sıktığınız ayakkabıya beğendiğiniz kumaş ya da ipleri dilediğiniz şekilde sabitleyerek oldukça şık tasarımlar üretebilirsiniz. Abiye modellerin yanı sıra spor ayakkabı, converse ve Vans modellerinde de oldukça çok yenileme imkanı bulunuyor. Converse modelleri özellikle zımbalı taşlarla süsleniyor. Hazırı oldukça pahalı olan bu ayakkabıları yapmak videolarda da gösterildiği gibi oldukça kolay.
1) Eski converse ayakkabının zımbalarla ve silikon aracılığı ile yenilenmesini aşamalarıyla gösteren videomuz:Sade beyaz ayakkabılara rastgele şekilde uygulayacağınız rengarenk boyalar da ayakkabınız için farklı bir model oluşturabilir. Spor ve klasik tarzda ayakkabılar için ise tutkalla resim yapıştırma yöntemi oldukça seviliyor.2) Altın renkli zımbalarla Vans ayakkabı yenileme için gerekli malzemeler ve yapımı

3)Abiye kıyafetler için boncuklu topuklu ayakkabı süsleme yöntemi ve yapılışı
Beğendiniz gazete veya dergiden aldığınız resimlerin kenarlarını dikkatli şekilde kestikten sonra tutkalla ayakkabınızın üzerinde resmin alt kısmını kaplayacak şekilde boyuyorsunuz. Sonrasında üzerine beğendiğiniz resmi yapıştırıyorsunuz. Kuruma işleminden sonra cila çekerek ayakkabımızı tamamlıyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler