Yeni Moda, Yeni Modelleri

Doğuma Giderken Çantanızda Neler Olmalı?

Doğuma Giderken Çantanızda Neler Olmalı?

Hamilelik döneminin hem zevkli hem de stresli olan son anlarında hastahaneye giderken yanımızda bulunduracağımız çantayı hazırlamak önem sarf eden konulardan. Gerek malzemelerin eksik olmaması, gerekse fazla abartı eşya götürmemek adına bu konuda güzel bir liste hazırlamak en rahat ve teferruatlı yol olacaktır. Sizler için kısa sürede yorulmadan hastahane çantası hazırlamak için gerekli malzemeleri listeledik. Doğuma giderken yapmanız gerekn ilk şey hastahaneyi arayıp orada bebek bezi gibi malzemelerden hangilerini verdiklerini öğrenmek. Bazı hastahanelerde çoğu ihtiyaç olan şeyler kendileri tarafından verilebiliyor bu sebeple bunun için ekstra fazla malzeme götürmek anlamsız olacaktır. Dilerseniz bir çanta hazırlayabilirsiniz fakat iki ayrı çanta olursa sizin için daha kolay olur. Birinde bebeğinizin malzemeleri, diğerinde sizin malzemeleriniz olan çantadan eşya alırken daha kolay şekilde bulabilirsiniz. Bebeğiniz için iki üç tane zıbın takımı, çıtçıtlı body, tükürük silmek için mendil, üzerine örtmek için örtü, iç çamaşırı, alkol içermeyen parfümsüz ıslak mendil, alt değiştirmek için altlık ve hastahanede verilmiyorsa bebek bezi. Kendiniz için ise pijama takımı, ilk gün daha rahat olması açısından gecelik, emzirme sutyeni, iç çamaşırı, eve gitmek için kıyafet, terlik ve şal almanız gerekli. Bu süreçte kullanmak istediğiniz kişisel bakım ürünlerini de çantaya koyabilirsiniz. Fazla kalabalık eşya yerine çözümcü ve sade çantayla doğum hazırlıklarınızı tamamlayabilirsiniz.
Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.
1) Doğum konusunda deneyim yaşamış bir anne olan Demet Hanım’ın hazırladığı hastahane doğum çantası ve içeriğindeki detayları gösteren videomuz:

2) Hastahaneden alınan bebek çantası listesi. Bebek için alınacak bu eşyalar hastahaneye göre değişebiliyor. Bu sebeple doğumdan önce hastahane ile iletişime geçmenizi öneririm.

3) Bebek doğum çantası ve anne çantası olmak üzere iki farklı şekilde hazırlanan hastahane çantası ve içindeki ürünler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler