Yeni Moda, Yeni Modelleri

Çaydanlıkta Oluşan Kireç Lekesini Doğal Yöntemlerle Temizleme

Çaydanlıkta Oluşan Kireç Lekesini Doğal Yöntemlerle Temizleme

Çaydanlıklarla oluşan kireç lekesi hepimizin ortak problemlerinden. Maalesef bunun oluşmasını önleyemiyoruz. Temizlemek amacıyla kimyasal pek çok madde var fakat kalıntı oluşturabilme ihtimali açısından bu maddeleri kullanmak çok sağlıklı değil. Mutfağımızdaki ürünlerle çaydanlık kireçlerini temizleyebiliriz. Hem bize zarar verecek kimyasal kalıntı olmaz, hem de sağlıklı olur. Bu yöntemleri kullanarak çaydanlıkların dış kısmında meydana gelen yağ lekelerini de sağlıklı şekilde çıkarabiliriz. Oldukça güvenli ve sağlıklı olan bu yöntemleri videolarda sizler için toparladık. Bu yöntemleri kullanırsanız ellerinizde tahriş oluşmadan ve çok az yorularak yepyeni görünümde çaydanlıklara sahip olabilirsiniz. Ekonomik olması da en büyük artısı sanırım.
Videoları görüntülemek için lütfen aşağıdaki Youtube eklentilerimizin üzerine tıklayınız.
1) Limon tuzuyla kireç çözme yönteminde avucunuza aldığınız bir miktar limon tuzunu tencereye koyup üzerine az miktarda su ekliyorsunuz ve kaynatmaya başlıyorsunuz. Bu şekilde kaynayan çaydanlıkta kireçlerin yavaş yavaş çözündüğünü göreceksiniz. Oldukça sağlıklı ve doğal bu yöntemle kireçleri güvenilir şekilde çözdürebilirsiniz.

2) Sağlık ve temizlik açısından güvenilir bir yöntem olan sirke ile çaydanlık kireci temizleme yöntemini anlatan videomuz, bi miktar sirkeyi çaydanlığa koyup kaynatıyoruz ayrıca çaydanlığın dışını parlatmak için tuz ve sirke karışımını kullanarak çaydanlığın dışını silme şeklinde uygulayabilirsiniz. Bu sayede çaydanlığın hem içi hem de dışı yeni gibi parlayacaktır.

3) Limon tuzu yöntemine ilave olarak patates kabuğu ile kireç çözme yöntemini anlatan videomuz. 2 tane kadar patatesin kabuğunu soyup çaydanlığa atıyoruz ve sonrasında yarısına kadar su doldurup kaynatmaya bırakıyoruz. Bu şekilde kaynarken kireçlerin kendiliğinden çözüldüğünü göreceksiniz. Oldukça sağlıklı ve pratik bu yöntemi denemenizi tavsiye ederijm.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler