Yeni Moda, Yeni Modelleri

Bebek Tulum Modelleri

Bebek Tulum Modelleri

Herkes gibi özellikle annelerin göz bebeği olan bebeklerin çok narin bir yapıya sahip olmaları nedeni ile onlar için kıyafet seçimlerini genellikle bebek tulum modellerinden oluşmaktadır. Çünkü bu tulumlar sayesinde yani tek parça şeklinde olması sebebi ile hem onların kendilerini rahat hissetmelerini sağlarız hem de kullanımın en sağlıklı olduğunu düşünürüz. Bu yüzden de bebek sahibi olacak anneler gibi anneanneler, nineneler de daha doğmadan önce ön hazırlıklara başlarlar. Genelde hazır elde edildiği gibi muhakkak onlar için büyük özenle ve zevk ile örgü tulumlar da hazırlanmaktadır. Çünkü her ikisinin de yer ayrı olacağından dolayı bu tarzlar şeklinde ilk hazırlıklar şeklinde başlanmaktadır. Örneğin uyku zamanı için ayrı günlük olarak ayrı tulumlar çeşit çeşit düşünülerek diğer kıyafetlerinin arasında yer almaktadır. Sizler erkek veya kız bebekleri için artık eskilerde olduğu gibi pembe veya mavi olarak düşünmeyiniz. Çünkü günümüzde bu fikirlerden uzak kalındığını fark etmişsinizdir. Bu sebeple de her çeşit renkler ile örgüler yapılmakta ve bu tulumların üzerlerine yine örgü motifleri olsun figürler olsun tığ ile işlenerek kusursuzca ilave edilmektedir. Ayrıca kız bebeklerine özel tulumların üzerine kurdeleler veya boncuklar eklenerek bazen bu boncuklar birbirine birleştirilerek çiçekler gibi bir çok motiflerin yaratılması başarılı olarak tamamlanmıştır. Mesela askılı yapmayı düşünürseniz bu tarzda işlenen tulumların iç kısmına bebek badileri veya kazakları ile tamamlama şansını elde edeceksiniz. Böylece günlük farklı olmak üzere bebeklerinize de hoş kıyafetler yaratmış olacaksınız.

Bunlar gibi bazı anneler uzun kollu veya farklı kol modelleri şeklinde de örmektedirler. Kış aylarında olduğu gibi yaz aylarında da yaza özel örgü iplikleri ile tulumların alt kısımlarını kısa yaparak şort şekli vermektedirler. Yani modelinin çok zenginlik içermesi sayesinde sizlerin de bebeği farklı farklı kıyafetler giyinme şansını yakalayabilecekler.
Resimleri tam boy görüntüleyebilmek için lütfen küçük resimlerin üzerine tıklayınız.

Ayrıca takım şeklinde bir düşünceniz varsa bu tulumların renginde ve motiflerinden oluşan yelekler, ceketler, hırkalar patikler ve şapkalarda örerek mükemmelliği bebeklerinize sunabileceksiniz. Desen açısından da gayet hoşluklar içerisinde sonlandırabilirsiniz. Mesela desen yaptığınız zaman hoş resimleme de yapmış olacaksınız. Örneğin erkek bebekleri için hayvan figürleri, renkli çizgiler gibi bebeklere özgü  desenlerden uyarlaya bileceksiniz. Kızlar için ise dediğimiz gibi kurdeleler ile süsleme şansınız olacaktır. Ayrıca desen uygularsanız değişikliği de sağlamış olacaksınız. Ama eğer günlük tarzında tulum arzu ederseniz hem işlemesi kolay hem de sizleri motif düşünme zahmetinden kurtaracak akıllı örgü ipliklerinden faydalanabilirsiniz. Bebekleriniz için en önemli kıyafetlerinden olan tulum modelleri sayesinde bebekleriniz daha şirin görünecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler