Yeni Moda, Yeni Modelleri

Bacaklardaki Batıklar Nasıl Geçer?

  • 10 Kasım 2015
  • 3.779 kez görüntülendi.
Bacaklardaki Batıklar Nasıl Geçer?

Özellikle kış aylarında pek çok kadının problemi olan ciltteki batıklar sorun yaratabiliyor. Temelde cildimizin yapısından kaynaklanan bu problemi tetikleyen bazı unsurlar da bulunmaktadır. Kış mevsiminde bu durumun artmasının temel nedeni ciltteki nem oranının azalmasıdır. Kuruyan cilde uygulanan işlemler sonrasında kıllar uzama dönemine girdiğinde batıklar baş gösteriyor. Bunu önlemenin en temel yöntemi öncelikle kuru cildi nemlendirmektir. Bunun için krem, duş köpüğü, ağda yağıyla cildi nemlendirip su tuttuktan sonra epilasyon işlemine başlamak küçük önlemler olacaktır. Fakat neden ciltteki kuruluk değil ise daha farklı sorunlara yönelmeliyiz. Diğer bir neden ise, tüyleri alma yöntemi. Tüyleri jiletle alıyorsak mutlaka çıkış yönüne doğru almaya başlamalıyız. Hatta jilet kullanacaksak cildi tahriş etmemek açısından traş köpüğü de kullanırsak batık oluşma ihtimalini daha da azaltmış oluruz. Traşlama sonrası yatıştırıcı kremler kullanmak batık çıkma ihtimalini azaltır. Epilatör ile alınan tüylerde maalesef batık olma ihtimali vardır. Bunu önlemek amacıyla batık önleyici krem ve losyonlar kullanmalısınız. Batık problemi temelde kıl ve cildin yapısından kaynaklandığı için kesin olarak şu sebeple oluşmaktadır demek yanlış olur. Tüyleri almak için kullandığınız yöntem doğru ise ve hala problem devam ediyorsa batık losyonlarını almanızı öneririm. Tüy aldıktan sonra meydana gelen batıkları önlemek için ponza taşıyla hafifçe o bölgeye uygulanacak temaslar etkili olabilir. İkinci bir çözüm ise kuru keseyle hafif şekilde keselemektir. Bu işlemler sonrası nemlendirme aşamasını atlamayalım Dilerseniz bu konu hakkında bazı uzman görüşlerin anlatımıyla hazırlanmış videolara göz atalımREKLAM

1) Bacaklarda oluşan batıkların kişinin kıl yapısı ve cildi ile olan bağlantısını anlatan videomuz. Tüyleri alırken dikkat etmeniz gereken unsurlardan bahsedilmiş. Bu sayede tüyleri yanlış almadan meydana gelen batık problemlerini engelleyebilirsiniz.
2) Bayanlar için bacakta oluşan batıkların önlenmesine yardımcı olacak işlemleri aşamalı olarak anlatan videomuz. Burada nem oranının en önemli faktör olduğunu unutmayalım.
3) İleri derece batıklar hakkında bilgi veren ve bu batıklardan kurtulmak için yapılması gerekenlerin eczanelerden temin edilecek bazı ürünlere bağlı olduğunu anlatan videomuz:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Sponsor Siteler
Yandex.Metrica

Site Haritası-Sitemap

Moda


Kategori Seçiniz
Arşivler